Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
02-09-2019 02:28:14

SELMAN ÖZBOYACI GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, AK Parti Konya İl Başkanlığında kurulurken ortaya çıktığında ülke ve Konya gündemine dair açıklamalarda bulundu. Selman Özboyacı'ya başkanlık başkanı İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yüzbaşıgil ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Pekkutucu eşlik etti.

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya ziyareti hakkında görüşmelerde bulundu. Öz Özcan, “Cumhurbaşkanımız, 31 Mart Seçimlerinden sonra Büyükşehirler arasında en yüksek oy oranını yakalandı. Bu ziyaretinde de eğitimden, sağlığa, enerjiden spor yatırımlarına kadar 645 milyon liralık toplam tutarda 88 kalemde tesisisin açılışı yaptı. Konyalı hemşehrilerimiz de Cumhurbaşkanımızı bağrına bastı. Bu sebeple tüm hemşehrilerime Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde gösterdikleri teveccüh burada çok teşekkür ediyorum ”dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ MÜJDELERLE GELDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya'ya da müjdelerle geldiğine değinen Özboyacı, “Cumhurbaşkanımız Konya mitinginde çok önemli müjdeler verdi. İlk olarak Cumhurbaşkanımız metro müjdesi verdi. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle metro bir vizyon projesidir. Metroyu bugünden çok Konya'nın yarınına bağlı olacak proje olarak görüyoruz. İlk etabının ihalesi Eylül ayının sonunda gerçekleştirilebilir ve Konya'nın hayali olan ve heyecanla beklediği projeye başlamış olacağız. Konya denilince tarım akla gelir. Hükümetlerimiz onu zaman çiftçimizin, hedefimizin olduğu yerde. Cumhurbaşkanımız şeker kotasının yüzde 5'ten yüzde iki buçuğa kadar düşürüleceğiinin müjdesini verdi. Çiftçilerimizin bu yüzden çok memnun olduğunun altını seçin istiyorum. Yine pancar alım fiyatı çiftçilerimizce merakla bekliyordu. Bu da 235 liradan 300 liraya yükseltilmiş oldu. Bizim İslami Dayanışma Oyunları'nın 2021'de kentimizde düzenlenecek olması. Bu artık Konya'yı İslami şehirler arasında daha saygın bir yere getirecektir. Bu oyunlar şehir tanıtımına katkı yapıcı gibi, şehre yeni yatırımlar gelmesini bekliyor. Bu oyunlarla pek çok farklı alanda pek çok tesis Konya'da mühendislerimiz olacak. 56 ülkeden 3 bine yakın sporcu şehrimize gelecek ve 21 aşam spor branşında mücadele oluyor ”şeklinde konuştu. Bu oyunlarla pek çok farklı alanda pek çok tesis Konya'da mühendislerimiz olacak. 56 ülkeden 3 bine yakın sporcu şehrimize gelecek ve 21 aşam spor branşında mücadele oluyor ”şeklinde konuştu. Bu oyunlarla pek çok farklı alanda pek çok tesis Konya'da mühendislerimiz olacak. 56 ülkeden 3 bine yakın sporcu şehrimize gelecek ve 21 aşam spor branşında mücadele oluyor ”şeklinde konuştu.

 

“KONYA’NIN MARKA ŞEHİR OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Konya’nın hemen her alanda bir marka şehir olması için çalıştıklarını söyleyen Özboyacı, “18 yıllık AK Parti hükümetlerimiz boyunca Konyamıza yapılan yatırımlarla bu şehrin ne kadar büyük bir marka haline geldiğini görüyoruz. Bu dönemde başta Mavi Tünel, Yüksek Hızlı Tren gibi Konya’yı ciddi manada ön plana taşıyan bazı yatırımlar gerçekleştirildi. Yüksek Hızlı Tren hatları ile Türkiye’nin dört bir yanının bir biri ile buluşturduk. YHT Karaman hattında da artık sona gelindi. Bu hattın devamında Konya’yı hızlı trenle Mersin’e bağlanması noktasında çalışmalar yapılıyor. Biz bu hattı çok önemsiyoruz. Bu hattın tamamlanması ile Konya sanayisinin ihracatına ciddi anlamda katkısı olacaktır. Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’sinin taşınması konusunda da ciddi anlamda aşama kaydedildi. Sanayi esnafımızın büyük bir kısmı bu projeden memnun.  Şehrimizin yine çok önemli projelerinden bir tanesi de 1250 yataklı Konya Şehir Hastanesi. Burada da çalışmalarda sona gelindi.  Eski Stadyum olarak bildiğimiz şehrin merkezindeki alan Cumhurbaşkanımızın da talimatları ile Millet Bahçesi olarak düzenlenecek. Millet Bahçelerini önemsiyoruz. Kamunun yararına olan alanları yeşil alan olarak düzenlemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“HIZMETTEN DAHA ÜSTÜN BİR ŞEY GÖRMEDİK”

AK Parti'nin millete hizmet merkezi bir siyasi hareket güvenliği değinen Özboyacı, “Biz hiçbir zaman millete hizmetten daha üstün bir şey görmedik. Bizim en önemli gündemimiz millete hizmettir. Millete hizmet için önümüze çıkan engeller var meşru yollarla hukuk kuralları çerçevesinde içeride bekliyoremizi sürdüreceğiz. Biz laf değil icraat partisiyiz. Milletimiz bizi icraatlarımızla tanır. AK Parti bu ülkeye çağ atlatıldı. Biz gücümüzü hiçbir zaman odamızda almadık. Her zaman gücümüzü milletimizin iradesinden aldık. Milletimizin iradesine sahip çıkmaya, milletimize hizmet için koşturmaya devam edeceğiz ”diye konuştu.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.