Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
09-03-2020 09:47:19

BAKAN KURUM BASIN MENSUPLARI İLE BULUŞTU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yerel ve ulusal medya temsilcileri “Medya Buluşması” programında ile bir araya geldi.

Ülkemizin, Tarihinin zor zaman dilimlerinden birini yaşadığına değinen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, “Sınır ötesinde Mehmetçiklerimizin kararına hakikaten tarihimizin en büyük mücadelelerinden biri oldu. Tabi bu süreçte pek çok acıyı da yaşıık. Şehitlerimiz oldu. Onun ferdi birlik beraberlik içerisinde hareket ediyor. Selçuklu Tepekent'te Şehit Bayram kardeşimizin cenazesine tam 40 bin Konyalı katıldı. Konya şehidine sahip çıktı. Hep beraber şehidimizi dualarla oğlu yolculukuğuna uğurladık. Bugün; terörden ekonomiye, dış politikadan iç siyasete, savunmadan enerjiye kadar tarihimizin en kritik meseleleriyle karşı karşıyayız, büyük mücadeleler veriyoruz. Sınır ötesinde yürüttüğümüz amansız mücadeleyle; topraklarımızı ve özgürlüğümüzü koruyor, geleceğimize sahip çıkıyoruz. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde sahada da çok önemli başarılara imza atıyoruz. Şunu hepimiz çok iyi bilmeliyiz ki; biz Suriye sınırlarımızı terör örgütlerinden arındırmazsak, Kamışlı'da, Tel Abyad'da, Münbiç'te, İdlib'de mücadele etmemek; bugün vermediğimiz harekatı, Şırnak'ta Allah göstermesin yarın, Mardin'de, Şanlıurfa'da, Gaziantep'te, Hatay'da vermek zorunda kaldıız. Çünkü yazılan ve oynamak bu kanlı senaryonun asıl hedefi Suriye değil, Türkiye'dir. Bizleri hedeflerimizden uzaklaşmak, millete olan hizmetlerimizi yönetmek, geleceğimizi ipotek altına almak çalışanlara karşı her alanda, onu güçlü bir duruş sergilemek zorundayız. Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde, 15 Temmuz gecesinde, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı,

“ŞEHİTLER TEPESİNİN NE OLDUĞUNU BİLMEYEN GAFİLLER VAR”

“Şehitler tepesi” nin ne demek olduğunu bilmeyen tr hafif tabirle, gafiller de var. İşte bu gafillere şehitler tepesini, verdiğimiz mücadeleleri tek tek anlatmamız gerekiyor. AK Parti, 18 yıldır, bu coğrafyadan beslenmeyen, bu coğrafyanın kültürüne, medeniyetine, inancına ve değerlerine yabancı olanlara her zaman gerekli cevabı vermiştir. AK Partimiz tüm bu karanlık, vesayet odaklarına göre; yılmadan, yorulmadan, usanmadan devrim niteliğinde hizmetler yapıyor, dev eserler ortaya koyuyor. İnşallah yürüdüğümüz için bu yolda yürüyor adımlarla ilerlemeye devam edecek, ülkemizi, şehirlerimizi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaştıracağız.

“NİSAN AYINDA, KONYA'MIZA BÜYÜK MÜJDELERLE GELECEĞİZ”

Konya’mız; tarihiyle, kültürüyle, sosyo-ekonomik hayatıyla, şehirciliğiyle, medeniyet geçmişiyle; kadim bir şehrimiz, adeta insanlığın ortak değerlerini taşıyan bir üst-şehirdir.  Göreve geldiğimiz gün itibariyle 70’e yakın ilimize, 200’den fazla ziyaret gerçekleştirdik. Konya’da da millet bahçesinden sosyal konutlara, tarihi kent meydanlarının ve sanayi alanlarının dönüşümünden çevre çalışmalarımıza kadar pek çok projeyi gerçekleştiriyoruz.  Konya’mızı marka şehir yapacak tüm projelerimizi başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere 31 ilçe belediyemizle, valimizle, milletvekillerimizle istişare ederek birlikte yürütüyoruz. İnşallah, hep birlikte, el ele, gönül gönüle vererek Konya’mızı mimarisi ve şehirleşmesiyle dünya şehirlerine örnek bir şehir, yol gösteren bir şehir haline getireceğiz. Hem 31 Mart 2019 yerel seçimlerimiz vesilesiyle hem de göreve geldiğimiz günden bu yana sizlere sözler verdik. Her bir sözümüzün arkasındayız.  Her bir sözümüzü eyleme dönüştüren projeleri tek tek ortaya koyduk. Konya için bir hayalimiz var dedik. Şimdi bunları adım adım gerçekleştiriyoruz. 31 Mart seçimlerinde Konya; Cumhurbaşkanımızı mahcup etmedi. Büyükşehirde yüzde 70,5 gibi son derece yüksek bir oy oranıyla partimize, davamıza, liderimize sahip çıktı. Bu rekor oyla Konya’mız, ilk sıraya yerleşti. Bu başarı Konyalı hemşerilerimizin eseridir, davasına vefalı Konyalıların eseridir. Hiçbir sözümüz yerde kalmayacak. Konyalı hemşerilerimiz bize nasıl sahip çıktıysa biz de Konya’ya, Konya’nın vefalı insanlarına, hemşerilerimize hizmet edeceğiz.  Nisan ayında, Konya’mıza büyük müjdelerle geleceğiz.  Başlattığımız tüm projelerimizin birçoğunun bitiş tarihlerini, temel atma programlarını açıklayacak, açılışları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Başlatacağımız yeni projeleri sizlerle bir şölen havasında, Ramazan ayına girmeden bir Ramazan müjdesi, bir bahar müjdesi olarak sizlere açıklayacağız. 2023’e 3 yıl kaldı. Tamamlayacağımız tüm projelerimizle 3 yılın sonunda Cumhuriyetimizin 100. yılında bambaşka bir Konya göreceğiz.

KONYA’YA 8 MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

2023 yılına kadar 81 ilde 81 milyon metrekarelik alana yapacağımız millet bahçelerimizi halkımızın hizmetine sunmaya başladık. Konya’nın yeşiline, meydanlarına, sokaklarına, tarihi dokusuna sadık kalarak; şehircilik kültürümüzün en kıymetli parçası olan millet bahçelerini Konya’da yeniden ihya ediyoruz.  Konya’da ilk millet bahçesi cennet mekân Sultan II. Abdülhamid döneminde Konya Lisesinin bulunduğu yere yapılmıştı. Konya’mızda 8 adet millet bahçesi projemiz bulunuyor.  Bunlardan Meram’da 900 bin m²’lik alanı kapsayan Millet Bahçesi yapım işini tamamladık, 17 Aralık 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açılışını yaptık.  Konya eski stat yerinde, 108 bin m²’lik alanda Meram 2. Etap Millet Bahçesini yapıyoruz. Bu millet bahçemizde havuz, tematik bahçeler ve piknik alanları yer alacak. Yine aynı alanda 1.000 m²’lik millet kıraathanesi, 2.000 m² bisiklet yolu,  4.500 m² yürüyüş yolu yapacağız.  Beyşehir’de, Ereğli’de, Karapınar’da, Sarayönü’nde, Seydişehir’de, Yalıhüyük’de millet bahçesi çalışmalarımız devam ediyor.

“EKOLOJİK KORİDORLAR ŞEHİRLERE NEFES ALDIRACAK”

Bugün Bakanlık olarak; 22 ilimizde; şehirlerimize nefes aldıracak ekolojik koridorlar oluşturuyoruz.  Aslında ekolojik koridorların ilk örneğini tepelerden gelen suyu bahçelerden geçirerek meyve bahçelerinin oluşmasını sağlayan Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat döneminde görüyoruz.  Konya’daki; Tuz Gölü, Beyşehir Gölü, Meke Gölü, Acı Göl, Karapınar Potansiyel Jeopark Alanı ile Ihlara Vadisi, Kapadokya Bölgesi ve buna benzer birçok koruma alanını birbirine bağlayacağız.  Tüm bu millet bahçelerimizi, ekolojik koridorları tamamladığımızda Konya’mıza 2 milyon m²’den fazla yeşil alan kazandırmış olacağız.

“2.964 KONUTLUK PROJEMİZ DEVAM EDİYOR”

Vatandaşlarımız için, ülkemizin her noktasında sosyal donatılarıyla beraber, 1 milyon bağımsız bölüm ürettik. Konya’mızda da; 600 milyon lira değerindeki 2.964 konutluk projemiz devam ediyor.  Sarayönü Ladik’te, Ereğli Orhaniye’de, Kadınhanı’nda konutlarımızı tamamladık.  Sarayönü Kurşunlu’da, Meram Gödene’de, Ahırlı’da ve Yalıhüyük’te yaptığımız konutları inşallah, en kısa sürede tamamlayacak ve hemşerilerimize evlerini teslim edeceğiz.  Biliyorsunuz; Cumhurbaşkanımızın “bu ülkede ev sahibi olmayan dar gelirli hiçbir kardeşimiz kalmayacak” talimatlarıyla; 50 bin sosyal konut projemizi başlatmıştık. Selçuklu Ardıçlı’da 1.057, Karapınar’da 317, Beyşehir’de 405, Akören’de 212, Hüyük’te 142, Hadim’de 147 ve Yunak’ta 94 adet olmak üzere 7 projede toplam 2.374 adet konut projemizin inşaat süreçleri devam ediyor. Yine, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla başlattığımız 100 bin sosyal konut projemiz kapsamında, Konya’mızda 4.000 yeni konut inşa edeceğiz.  Selçuklu’da 1.717, Meram’da 609, Beyşehir’de 500, Altınekin’de 204, Ereğli’de 300, Halkapınar’da 150, Tuzlukçu’da 120, Cihanbeyli ve Emirgazi’de 200’er adet olmak üzere 9 proje gerçekleştiriyoruz. 100 bin konutumuzun kura çekimlerini başlattık. İnşallah bu konutlarımızın inşaatlarını da en kısa sürede başlatarak Konyalı hemşerilerimiz yeni yuvalarına kavuşturacağız.

KONYA’YA DÜNYA STANDARTLARINDA ŞEHİR MEYDANI GELİYOR

Dönüşüm kapsamında 81 ilimizde tarihi kent merkezlerimizi gün yüzüne çıkartıyoruz. Mevlana Türbesinin etrafındaki o kirli görüntüyü kaldırıyoruz. Konya’ya yakışır, Konya’nın tarihi geçmişine yakışır, dünyadaki sayılı meydanlar içerisinde yer alacak büyük bir şehir meydanını Selçuklu Payıtahtı Konya’mıza, ülkemize ve dünyaya kazandırıyoruz.  Bu anlamda Mevlana Çarşısı, Altın Çarşı Dönüşüm projesinin çalışmalarına başladık. Başlattığımız bu projeyle Kapu Cami – Aziziye – Sultan Selim tarihi aksını ihya edeceğiz.  Yine, sokak sağlıklaştırma projemizle de Konya’mızın çehresini değiştiriyoruz. Konya’mızın tarihi ve yerel dokusuna yakışmayan çirkin görüntülere son veriyoruz.  Alâeddin Bulvarı’nda başlayacağımız projeyle ilk etapta 12 binanın, 2. etapta 40 binanın cephe yenilemelerini yapacağız.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVAM EDİYORUZ”

Sahipata Mahallesi Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi için çalışmalarımıza başladık. 163 bin m2 alanda kentsel dönüşüm çalışmasını 2 etap halinde gerçekleştiriyoruz. Tabi burada sadece konut yapmayacak, Konya’nın ticaretini ve turizmini destekleyen projeleri de bir bir inşa edeceğiz.  Selçuklu Akıncılar ve Esenler mahallelerinde yatay mimariye uygun, sosyal alan ve yeşil alanların olacağı 1 milyon 100 bin m2’lik alanda kentsel dönüşüm projemize Selçuklu belediyemizle birlikte başlayacağız. Yine tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sille’de tarihi ve kültürel dokuyu ayağa kaldıracak olan sokak sağlıklaştırması, meydan ve otopark projemizi Belediyemizle birlikte yapıyoruz.  Yine Karapınar’da, Pınarbaşı ve Çetmi Mahallelerinde TOKİ tarafından yürütülen 110 milyonluk 603 Konut ve 4 Ticaret Merkezi inşaatlarımızın Kasım ayında ihalesini gerçekleştirdik, yer teslimini yaptık, Eylül 2021’de tamamlayacağız.  Karatay’da Mevlana Kültür Vadisi Projemiz ile Akçeşme Mahallesi kentsel dönüşüm Projemize de bu kapsamda belediyemizle birlikte devam ediyoruz. Yine, Konya’mızın pek çok ilçesinde de kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

SANAYİ ALANLARI YENİLENİYOR

Bakanlık olarak, şehir merkezlerindeki sanayi alanlarını da şehir dışına çıkarıyoruz. Bugün İstanbul, Konya, Afyon, Kayseri, Aksaray’da başlattığımız yeni sanayi alanı çalışmalarımızı tüm Türkiye’de hayata geçireceğiz. Eski sanayi ve Karatay sanayi sitesini, çok daha modern ve geniş bir alana taşıyoruz. Karatay Fevziçakmak Mahallesi Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitemizde tam 2.653 sanayi birimi, 103 ticari alan yapıyoruz.

RESTORASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Konya’mız birbirinden değerli tarihi ve doğal zenginliklere sahip. Tüm bu zenginlikleri titizlikle koruyor, geleceğe taşıyoruz.  Bu kapsamda Obrukhan, Zazadin Kervansarayı, Yukarı Hamam ve Eski Gazi İlkokulu restorasyon çalışmaları için belediyelerimize 23 milyon lira hibe desteği sağladık. Tarihi değerlerimizi korumanın yanı sıra doğal alanlarımızı da, göllerimizi de koruyoruz.

BEYŞEHİR GÖLÜ’NÜN TEMİZLENMESİ

Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte Beyşehir Gölümüzü temizlemek için harekete geçtik. Bilim adamlarımızın desteğiyle çalışmalarımıza başladık.  Gölü sürekli izlemek için sabit bir istasyon kuruyoruz ve bu istasyon mevsimsel geçişleri de dikkate alarak göldeki su kalitesini düzenli olarak izleyecek. İlk etapta 5 milyon lira kaynak aktardık.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI

Artık küresel bir sorun olan iklim değişikliğiyle mücadelede ülke olarak önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bölgesel olarak iklim değişikliği eylem planlarımızı hazırlıyoruz. Karadeniz Bölgemizi açıkladık. İnşallah, İç Anadolu İklim Değişikliği Eylem Planı’mızı Konya’dan açıklayacağız.

ASELSAN İLE KONYA’NIN ÖNÜ AÇILACAK

Konya’mız sanayide ülkemizin ekonomisine en önemli katkıları sunuyor. Hedefimiz Konya’yı ihracatta ilk 5’e sokmak. Bu kapsamda yapacağımız en önemli atılımlardan biri Konya’da savunma sanayisinin kurulması olacaktır. Türkiye’nin ihtiyacı olan savunma ekipmanları Konya’mızda üretilecek.  ASELSAN için; hem belediyemiz hem de Bakanlık olarak biz arazi noktasında destek veriyoruz. ASELSAN’ın da gelmesiyle, inşallah Konya’nın önü daha da açılacak, hedeflerimize daha kuvvetli bir şekilde yürüyeceğiz.  ASELSAN Konya yatırımı için hazineye devredilen 1.5 milyon metrekarelik alan Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi olarak ilan edildi.  700 milyon dolarlık yatırım yapılacak bölgede tam 4.000 kişi istihdam edilecek. Konya ileri teknolojide merkez şehir olacak.

2021-2022 SEZONU KONYASPOR’UN SEZONU OLACAK”

Bir yıl sonra Konyaspor’umuzun 100. Kuruluş yıldönümünü kutlayacağız. Önemli başarılara imza atmış kulübümüzün yanındayız. İnşallah Konyaspor olarak, bir Anadolu kulübü olarak önümüzdeki süreçte şampiyon olmayı çok istiyoruz. Buna ilişkin de gerekli her türlü desteği hem Büyükşehir Belediyemiz hem de Konya’nın bir evladı olarak vereceğiz. İnşallah Konyaspor’umuzun daha güzel başarılara imza atması noktasında elimizden geleni yapacağız. 2021-2022 sezonu Konyaspor’un sezonu olacak.

“KONYA, DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE, YARIN DA CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLACAKTIR”

Bizim bir Konya hayalimiz var. Cumhurbaşkanımızla, Bakanlarımızla, Valimizle, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, tüm belediyelerimizle, milletimizle el birliğiyle, omuz omuza Konya’mızı ve tüm şehirlerimizi çok daha ileriye taşıyacağız. Tüm bu projelerimizin hayata geçirilmesini Cumhurbaşkanımızın Konya’ya verdiği özel ilgisine borçlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Konya Cumhurbaşkanımızın 18 yıldır hep arkasında durdu.  Cumhurbaşkanımız da büyük bir vefa örneği göstererek 18 yıldır, Konya’mızın tüm yatırımlarını yakından takip ediyor, bizlere talimat veriyor.  Çünkü bizim anlayışımızda esas olan dosta vefa göstermektir. Dost ise, haksızlık karşısında susmayan, “Dünya beşten büyüktür” diyen başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.  Zaten Konya demek, dünya mazlumlarının hamisi, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a vefa demektir. Davamıza sadakat demektir.  Konya, dün olduğu gibi bugün de, yarın da Cumhurbaşkanımızın ve hedeflerinin yanında olacaktır. Allah’ın izniyle, bundan sonra da; hedeflerimize, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürümeye devam edeceğiz.  Türkiye’yi hedeflerine ulaştırıncaya kadar; Türkiye’yi siyasetiyle, ordusuyla, ekonomisiyle küresel güç yapıncaya kadar bize durmak, bize dinlenmek yok.

“KONYA ÇOK CİDDİ YATIRIM VE HİZMETLER ALIYOR”

Konya’nın çok büyük yatırmlar ve hizmetler aldığına değinen Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak “Konya’da görev yaptığım sürece içinde şehre çak ciddi yatırımlar yapılıyor. Şehrin güzelleştirilmesinden tutun da sağlık hizmetlerine, ulaştırmadan ekonomiye kadar çok yoğun bir yatırım faaliyeti var. Tabi bu çalışmalarda Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızın çok yakın ilgisi ve desteği var. Konyaspor’dan tutun da bir fabrikamızın sıkıntısının çözümünde kendisini aradığımızda 24 saat esasına göre bize büyük destek veriyor. Bir kültür, sanat ve turizm başkenti diyebileceğimiz Konya değerlerini sadece Türkiye’ye de değil, dünyaya anlatarak turist sayısını da gelirlerini de daha da artıracaktır. Konya bu potansiyele sahip. Konya atılımlarına son hızla devam ediyor. Bundan sonra da devam edecek.

“ÖNCELİĞİMİZ HEP İNSANA HİZMET ETMEK OLMUŞTUR”

Sadece Konya’da değil tüm Türkiye’de AK Parti teşkilatlarının yoğun bir çalışma içinde bulunduklarına değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Konya milletvekillerimizin bir kısmı da farklı il ve ilçelerde kongrelerde görevli oldukları için bugün aramızda bulunamıyorlar. 18 yıllık partimiz ve 17 yıllık iktidarımızda attığımız her adımda, her çalışmamızda önceliğimiz hep insanımıza hizmet etmek olmuştur. Bu milletin insanına hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Milletimizin desteği ile bugün bu noktada bulunuyoruz. Bize güveneni bizi tercih eden, bu ülke bu vatan için, tüm dünya mazlumları için bize destek veren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

KONYA 2023’E HAZIRLANIYOR

2023 hedefleri doğrultusunda Konya’yı dünyanın en güzel marka şehirlerinden biri haline getirmek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya metrosu gibi Konya banliyösü gibi yıllardır özlemini çektiğimiz projelerinin başlangıcını gerçekleştirdik. Sayın Bakanımızın katkılarıyla Konya’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Karatay ve Eski Sanayi’nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mevlana bölgesinde Karatay Belediyemiz ile birlikte bir çalışma yürütüyoruz. Yine Alaaddin Caddesinde Sayın Bakanımızın talimatı ve İller Bankasının hibesi ile Alaaddin Caddesi cephe iyileştirme projesine başladık. Konya Millet Bahçesi ihale hazırlıkları tamamlanmak üzere. Tüm projelerde başta Sayın Bakanımız, Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Desteklerini esirgeyemeyen başta Sayın Bakanımız olmak üzer tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Konya 2023’e hazır olacak. Bunun için gece gündüz demeden çaba sarf ediyoruz.”

Bakan Val'a Cüneyit Orhan Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Milletvekilleri Hacı Ahmet Özdemir, Selman Özboyacı ve Ziya Altunyaldız, Başkanlığı Başdan Tavsı Mustafa Akış, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri vardı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.