Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
05-04-2019 10:33:01

YENİ BAŞKANLAR GÖREVİ DEVRALDI

Mahalli İdareler Seçimi’nde Karatay Belediye Başkanı seçilen Hasan Kılca ile Meram Belediye Başkanı seçilen Mustafa Kavuş, düzenlenen devir teslim törenleriyle başkanlık görevini devraldılar

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde rekor bir oy oranıyla Karatay Belediye Başkanı seçilen Hasan Kılca mazbatasını almasının ardından; 2004 yılından bu yana görevini sürdüren Mehmet Hançerli’den Karatay Belediye Başkanlığı görevini teslim aldı.

Devir teslim törenine, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekilleri Selman Özboyacı ve Ziya Altunyaldız, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Teşkilat ve Meclis Üyeleri katıldı.  Karatay Belediye Başkanlığını Hasan Kılca’ya devreden Mehmet Hançerli; 15 yıldır Hazreti Mevlana’nın diyarı Karatay’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya görevinde başarılar dileyen Mehmet Hançerli, seçimlerin hayırlı olmasını temenni etti.

 BAŞKAN KILCA’DAN HANÇERLİ’YE TEŞEKKÜR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’a kazandırdığı büyük projeler için Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti. Elde edilen büyük oy oranının Mehmet Hançerli'nin 15 yıl boyunca gösterdiği başarının rolünün büyük olduğunu dile getirdi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’da gönül belediyeciliğinin kazandığını dile getirerek; hazırladıkları pek çok proje ile Karatay’ı daha da ileriye taşımak için çalışacaklarını belirtti.  Başkan Kılca;  seçim çalışmaları süresince kendilerini her zaman destekleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a; AK Parti Konya Milletvekillerine, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a AK Parti İl Teşkilatına, AK Parti Karatay İlçe Teşkilatına, tüm Karataylılara teşekkür etti. 

MERAM’DA GÖREV ARTIK KAVUŞ’UN

 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde rekor bir oy alarak Meram Belediye Başkanı seçilen Mustafa Kavuş görevini Fatma Toru’dan devraldı. Mazbata Töreninin ardından Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız ve Selman Özboyacı, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan Meram Belediyesi Hizmet Binasında Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş için gerçekleştirilen ‘Devir Teslim Töreni’ne katıldılar. Törende konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı Türkiye’nin yeni bir döneme yürüdüğünün altını çizdi. Yeni seçilen Başkan Mustafa Kavuş’un Belediye Meclis Üyeleri ve ekibiyle birlikte aldığı bayrağı çok daha ileriye taşıyacağını kaydeden Angı, “2014 yılından bu yana Meram’a hizmet eden Fatma Toru’ya da teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 KAVUŞ: SORUMLULUĞUMUZUN, VEBALİMİZİN VE YÜKÜMÜZÜN BİLİNCİNDEYİZ

Meram Belediye Başkanlığı görevini Fatma Toru’dan deviralan Mustafa Kavuş’ta hizmetin bir bayrak yarışı olduğunu hatırlattı. Fatma Toru’ya ve Belediye Meclis Üyelerine Meram’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kavuş, “Meram’da hizmet çıtasını yükseltmek için gece gündüz koşturacağız. Halkımızın teveccühü ile yüksek bir oyla seçildik. Bu bizim sorumluluğumuzu, vebalimizi ve yükümüzü artırıyor. Biz bu sorumluluk ve vebalin bilincindeyiz. Bunun için hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başlıyoruz. Bu ilçe için Meclis Üyelerimiz, ekibimiz ve tüm belediye çalışanlarımız ile bu ilçe için koşturacağız. El birliği ile büyük başarıların altına imza atacağız” şeklinde konuştu. AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise Konya’nın AK Parti’yi yüreği ve sevgisiyle en yüksek oranda destekleyerek Türkiye’de öne çıkartığını ifade etti. Bu başarıda payı olan herkese teşekkür eden Altunyaldız, “Konya Milletvekili olarak başarılı çalışmalarından dolayı Fatma Hanım’a teşekkür ediyorum. Yeni Başkan Mustafa Kavuş’u da yürekten tebrik ediyorum. Çalışması, ülkeye olan inancı ve Konya muhabbeti ile bayrağı daha da yükseğe taşıyacak ve başarılı çalışmalara imza atacaktır. Ekibi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile bir orkestra şefi gibi ilçeye değerli eserler kazandıracaktır” şeklinde konuştu. AK Parti’nin siyaseti millete hizmet için yaptığını belirten AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu aziz millete hizmet şerefi bahşettiği için Allah’a şükrediyor, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da bu görevlere bizi layık gördüğü için teşekkür ediyoruz. Görevi devralan Mustafa Kavuş’a muvaffakiyetler diliyorum. Bizler bu milletin çok daha iyi hizmet alması için elimezden geleni yapmaya devam edeceğiz. Burada gördüğünüz güzel tablo AK Parti’nin özetidir.”

Devir teslim törenlerinin ardından Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya da hayırlı olsun ziyareti yapıldı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.