Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
01-04-2019 12:58:27

KAZANAN TÜRKİYE OLDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta seçim sonuçlarını değerlendiği açıklamasında Cumhur İttifakının büyük bir başarıya imza attığını ifade ederek, 31 Mart seçimlerinde kazanan Türkiye’dir. Kazanan vatanımızdır, milletimizdir, bayrağımızdır” dedi.

Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “31 Mart seçimleri öncesi Cumhur İttifakı için Konya için güzel sonuçlar alacağımızı ve başarılı olacağımızı daha öncesinde de ilan etmiştik. Konyalı hemşehrilerimiz her zaman olduğu gibi yine bizlere, Cumhur İttifakına olan desteklerini gösterdiler. Büyükşehir Belediyeleri içerisinde Konya birinci durumdadır. Türkiye genelinde ise daha henüz açılmayan sandıklardan dolayı net ifade edemesekte yine her zamanki gibi Türkiye genelinde oldukça yüksek bir oy oranına sahibiz. Milliyetçi Hareket Partisi’yle birlikte Cumhur İttifakı olarak hep beraberiz. Bu ittifakın gücüyle birlikte öncelikçe şunu söylemeliyiz. Türkiye genelinde Cumhur İttifakının oy oranı korunmuş durumdadır. Burada kazanan Türkiye’dir. Kazanan vatanımızdır, milletimizdir, bayrağımızdır. Bu beka meselesinin aslında ne kadar önemli olduğunun Türkiye için kabul gördüğünün bir göstergesidir. Cumhur İttifakı’na destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI KONYA’DA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”

Cumhur İttifakı’nın başarısının Konya’da hak ettiği yeri bulduğunu dile getiren Usta, “Şunu da özellikle vurgulamak isterim. Konya’da 3 merkez ilçemizde ve büyükşehirdeki adaylarımızın açılan sandıklarla başkanlıkları neredeyse kesinleşmiş durumdadır. Pek çok ilçemizde de kesinleşmiş durumdadır. Bir iki ilçede henüz açılan sandık sayısı az olduğu için netleşmeyen durumlar var. Hepsini takip ediyoruz. Ama Cumhur İttifakı’nın başarısı Konya’da hak ettiği yeri bulmuştur. Cumhur İttifakı güçlü olduğu sürece, kazandığı sürece Türkiye de kazanmıştır. AK Parti’yle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu milletin, bu vatanın birliği bütünlüğü için göstermiş olduğu çaba kazanmıştır. Başkanlarımız herkesin başkanıdır. Cumhur İttifakı’na oy verenlerin değil şuandan itibaren Konya’da yaşayan herkesin başkanlarıdır. Yaklaşık 70 gündür durmaksızın hepimiz sahadayız. Özellikle belediye başkan adaylarımız ve il ile ilçe teşkilatlarımızla birlikte ana kademesi, kadın kolları, gençlik kolları, milletvekillerimiz, bizler hepimiz sahadaydık. Elhamdülillah çalışmamızın sonucunu aldık. O yüzden öncelikle belediye başkan adaylarımıza, başkanlarımıza ve bütün teşkilat mensuplarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Cumhur İttifakının başarısı Konya’da hak ettiği yeri bulmuştur. Cumhur İttifakı güçlü olduğu sürece, Cumhur İttifakı kazandığı sürece Türkiye kazanacaktır” diye konuştu.

“YOĞUN EMEKLER SAYESİNDE KONYA BAŞARILI OLDU”

Yoğun ve tempolu bir seçim dönemini geride bıraktıklarını belirten Usta, “Elhamdülillah çalışmamamızın karşılığını aldık. Bu emekler sayesinde Konya başarıyı elde etmiştir. Konya her zamanki gibi Cumhurbaşkanımıza, reisimize olan sadakatini ve güvenini yine bir kere daha tam anlamıyla göstermiştir. Konyalı hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Şükranlarımızı sunuyoruz. Konya’nın önü çok daha açıktır. Çok daha iyi yatırım ve hizmetlerin alınacağı bir oy oranıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın huzuruna çıkmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Bu vesileyle başkanlarımızı şimdiden tebrik ediyoruz. Allah yollarını açık eylesin. 5 yıl boyunca en iyi hizmetleri vermeyi nasip eylesin. Haktan adaletten yana ve bu hizmet yolunda koşturan başkanlarımızla birlikte inşallah 5 yıl daha Konya’ya hizmet edecek olmanın onurunu ve memnuniyetini inşallah onlara da yaşatsın istiyoruz. Teşekkür ediyoruz. Elhamdülillah diyoruz. Cumhur İttifakı ile Türkiye “Durmak yok yola devam” dedi.  Bütün vatandaşlarımıza ve bu vatana hizmet edecek bütün başkanlarımıza başarılar diliyor ve tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı

“KONYA BÜYÜKŞEHİRLER İÇİNDE EN ÖNDE”

31 Mart seçimlerinde Konya’nın büyükşehirler içinde en önde yer aldığını söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Cenab-ı Hak bu seçimleri, başta şehrimiz olmak üzere tüm ülkemiz için, insanlık için hayırlara vesile kılsın inşallah. Yaklaşık 6 aylık bir dönemin son 3 ayında saha çalışmalarında Cumhur İttifakı olarak çıktığımız bu yolda hamdolsun, tüm hemşehrilerimizin gösterdiği büyük destekle büyükşehirler içinde en öndeyiz. İlçelerimizin de çok büyük bir kısmını da hamdolsun Cumhur İttifakı olarak kazandık. Sayımı devam eden ilçelerimizde de inşallah zaferle çıkacağız. Bu seçimler şunu göstermiştir; bu milletin geleceği adına, insanlığın geleceği adına kaygı duyanların bir araya gelip bu millete verdiği mesajın milletçe desteklendiğinin net bir tablosu ortaya çıktı. Ülkemiz yarından itibaren çok daha aydınlık bir geleceğe emin adımlarla yürüyecek. Bunu sağladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Seçilen değerli belediye başkanlarımıza başarılar diliyorum. Ülkemiz çok daha güzel günleri yaşayacak. Bizlere düşen bu aziz milletle bu kutlu yürüyüşte birlikte olmaktır. Hem AK Partimize hem de Milliyetçi Hareket Partimize bu seçim döneminde; kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla, ana kademeleriyle, mahalle temsilcilerinden sandık kurullarına kadar, çaba sarfeden kıymetli kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ülke güvenliğimizi, seçim güvenliğimizi sağlayan kolluk kuvvetlerimize, yine seçimlerin sağlıklı yürütülmesinde görev alan adli görevlilere teşekkür ediyorum. Seçim kurullarında görev yapan yargı mensuplarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun, mübarek olsun” dedi.

“GÖNLÜMÜZ TÜM KONYA’YA AÇIK”

Sözlerine Konyalılara teşekkür ederek başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bugün Cumhur İttifakı’nın tüm Türkiye’de kazandığı zaferi kutluyoruz. Bugün Cumhur İttifakı’nın Konya’da kazandığı zaferi kutluyoruz. Konyalılar yine büyükşehirler içerisinde birinci oldular. Meram’da, Karatay’da, Selçuklu’da ve diğer 28 ilçemizde çok büyük destek verdiler. Ne kadar teşekkür etsek, ne kadar şükretsek azdır. Çok yoğun bir seçim dönemi geçti. 31 ilçemizin tamamını ziyaret ettik. Aslında ziyaretlerimizde bu sonucun müjdesini vatandaşlarımız bizlerle paylaştı. Her gittiğimiz yerde evlerini bize açtılar. İşyerlerini bize açtılar. En önemlisi gönüllerini bize açtılar. Hep destek oldular. 31 Mart seçimlerinde de büyükşehirler arasında en yüksek desteği vererek bizleri onurlandırdılar, gururlandırdılar.  Bu süreçte Konya’ya uygun bir seçim çalışması yürüttük. Diğer partilerle hiçbir yarışa, polemiğe girmeden, sadece kendimizi ve projelerimizi anlattık. Benim Şehrim diyerek Konya’mızın 31 ilçesine yapacağımız projeleri kamuoyuile paylaştık. Konya yine şanına yakışır bir seçim süreci yürüttü. Bize oy versin vermesin herkesin başkanıyız. Kazanan Konya olmuştur. Kazanan Konya belediyeciliği olmuştur. Kazanan Konyalılar olmuştur. Bütün Konya’yı kucaklıyoruz. Bizim gönlümüz tüm Konya’ya açık. Bize oy versin vermesin, tüm Konyalılara hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur. Şimdi Konya’ya vefa borcumuzu ödeme zamanıdır. Yarın sabahtan itibaren haydi bismillah diyerek yeniden hizmet üretmeye Konya için çalışmaya başlayacağız. Konya için ne kadar çalışsak az. Bundan sonra yoğun bir 5 yıl geçecek. Önümüzde dört buçuk yıllık seçimsiz bir süreç var. İnşallah Konyalıların verdiği oya sahip çıkmak için gece gündüz demeden çalışacağız. 17 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri Konyalılara emanet etmişti. Konyalılar emanete sahip çıktı. Allah razı olsun. Seçim süreci boyunca desteğini her zaman yanında hissettiğimiz Genel Başkan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, AK Parti Konya İl Başkanımıza ve teşkilatlarımıza, MHP teşkilatının değerli İl Başkanına, milletvekillerine, Genel Başkan yardımcısına ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“KONYA ŞER İTTİFAKINA GEREKEN CEVABI VERDİ”

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakının büyük bir başarıya imza attığına değinen MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, “Bugün önemli bir gündü. Bir tarafta derdi vatan ve millet olan bu ülkenin geleceğini, Türk ve İslam aleminin geleceğini düşünen Cumhur İttifakı varken diğer taraftan yerli ve ulusal işbirlikçileriyle ve terör örgütleriyle iş tutan bir şer ittifakı vardı. Hamd olsun Konya bu şer ittifakına gereken cevabı verdi” ifadelerini kullandı.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.