Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
09-03-2020 09:55:55

AK PARTİ ÇUMRA, GÜNEYSINIR VE AKÖREN İLÇE KONGRELERİ YAPILDI

AK Parti’de 7. Olağan Kongre Süreci kapsamında ilçe kongreleri devam ediyor. Büyük bir coşku ile gerçekleştirilen kongrelerde Sırasıyla Çumra, Güneysınır ve Akören ilçe kongreleri yapıldı.

AK Parti Konya Teşkilatlarında 7. Olağan Kongre süreci, İlçe Kongreleri ile devam ediyor. Bu kapsamda Çumra, Güneysınır İlçelerinde 7. Olağan İlçe Kongreleri gerçekleştirilirken. Akören’de ise 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Bayram havasında geçen kongrelere AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız ve Selman Özboyacı,  İlçe ve Bölge Koordinatörleri ile birlikte çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. Kongreler sonucunda Çumra’da Ufuk Yağçılar görevi Osman Şahin’e devretti. Akören’de Müzeyyen Çetinkaya, Güneysınır’da da Mehmet Karaman güven tazeledi.

ANGI; ‘ÖNEMLİ OLAN BU DAVA DA NEREDE DURDUĞUMUZ VE VERİLEN GÖREVİ HAKKIYLA YERİNE GETİREBİLMEMİZDİR’

Kuruluş döneminden bugüne görevleri birbirimize devrede devrede geldiklerini belirten AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Gün geldi meclis üyesi olduk, gün geldi milletvekili olduk, önemli olan 2001’de hep birlikte yola çıktık ve inandığımız yolda da yürüyerek bugünlere geldik. Bu kutlu yürüyüşümüzü birileri sürekli temsil ederek ilelebete kadar devam edecek. Bu dönemin temsilcileri de bizleriz. Tabi hepimiz lideri Recep Tayyip Erdoğan 18 yılda büyük mücadeleler vererek bu günlere geldi. Dünya’da ki zulme karşı herkes susarken ülkemiz zulme sessiz kalmayarak güçlü duruşunu korudu. Ülkemize karşı oynanan birçok oyunlar sizlerin güçlü destekleri genel başkanımızın masada elini güçlendirerek bozuluyor. Ama maalesef dışarıdaki Türkiye düşmanlarını anlamlandırırken içimizdeki ihanet şebekelerinin ülkemize verecekleri zarara asla müsaade etmeyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde mecliste yaşanan olaylarda da görüyoruz. Türkiye’nin masa da güçlü olmasını istemiyorlar. Ülkemizin güneyinde oynanan oyunlara karşı olmazsak ileride ülkemize karşı oynanacak oyunlara müsaade etmiş oluruz. 2003’ten beridir Irak, İran Suriye’de olanları görüyoruz. Allah’ın izniyle bu oyunların hepsi bozulacak yeter ki bizler birlik olalım. Hangi konumda olduğumuz önemli değil. Önemli olan bu dava da nerede durduğumuz ve verilen görevi hakkıyla yerine getirebilmemizdir.”

İl Başkanı Angı “Parti teşkilatları olarak ne kadar uyumumuz güçlü ise yapılacak hizmetlerin o kadar güçlü olduğunu ben geçmişten günümüze yaşayarak görerek geldim. İki Konyalı bakanımız var. Bizler bütün bakanlarımızı Konyalı görüyoruz. Çünkü Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya için verdiği çabayı hassasiyeti hepimiz görüyoruz. AK Parti olarak Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan mahalle başkanlarımıza kadar tüm kadrolarımızla görev için, hizmet için buradayız. STK’larımızın bizlere verdikleri desteklerle bizler daha güçlü hizmetler yapıyoruz. Gerçek anlamda ‘Durmak Yok Yola Devam’ın hizmete dönüştürüldüğü dönemdeyiz. Bunların kıymetini bilmeliyiz. Bilmediğimizde geriye döndüğümüz zaman bir faydası olmuyor bir ve beraber olacağız. Asla kendi iç problemlerimizde acabaları düşüneceğimiz dönemlerde değiliz. Ülke Olarak hem iç meselelerimizde hem de dış meselelerimizde güçlü olma zorundayız” ifadelerini kullandı.

ALTUNYALDIZ; ‘LİDERİMİZİ GÜÇLÜ KILAN BİR DAVA ERLERİ VARDIR’

Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız sözlerine şöyle devam etti; “18 yıldır birçok badireyi Allahın izniyle milletimizin dik duruşuyla onların duasıyla bu güne kadar AK Parti Davasının Lideri Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yüzümün akıyla aştık. Ülkemizi hiçbir zaman mahcup etmedik. Dimdik yürüdük bölgede dünyanın dört bir yanında önce memleketimizin, sonra bölgemizin ve tüm insanlığın davasını davamız bildik. Dünya insanın sesi olduk. Mazlumların umudu olduk. Bu ses Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın sesiydi. Onun arkasında koskoca bir Türkiye Cumhuriyeti vardı. Bir tarih vardı bir medeniyet vardı ve bir iman, bir gayret bir tutku vardı. İşte bu güçle liderimiz dünya beşten büyüktür diyordu. Bazı devletler İsrail’in Kudüs’ü işgalini onaylarken Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu karar tarihe ihanettir. Bu karar bölge insanına ihanettir. İşte Liderimizi güçlü kılan bir dava erleri vardır. AK Kadrolar vardır. İnşallah bu dava bu gayretle bu inançla devam edecektir.”

ÖZBOYACI; ‘DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA BÜTÜN MAZLUMLARIN TEK UMUDU TÜRKİYE’DİR’

AK Parti Konya İl Başkanı Selman Özboyacı; “Bir Pazar günü bu kadar kalabalığı bir arada görmek bir hamd meselesidir. Allaha sonsuz hamdı senalar olsun ki 18 yıldır ilk günkü heyecanla salonları tıka basa dolduruyoruz. Hemen yanı başımızda yıllardır devam eden mazlum kardeşlerimizin üzerlerine bomba yağarken, ölüm korkusu yaşarken Allaha şükürler olsun bizler hiçbir sıkıntı yaşamadan hep beraber kardeşliğimizi sürdürerek inandığımız yolda yürüyerek salonları hala tıklım tıklım doldurabiliyoruz. Bu kutlu davamız mazlumların umudu olma özelliği taşıyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin kan, zulüm ve gözyaşıyla inleyen insanların elini açtığında dua ettiği tek bir lider tek bir ülke vardır. Gittim bütün İslam Ülkelerinde Türkiye’den geldik dediğimiz zaman Recep Tayyip Erdoğan selam söyleyin dediler. Dünyanın dört bir yanında bütün mazlumların tek umudu Türkiye’dir. Ülkemizin kaderiyle eşleşmiş tek lider de tabi ki Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımızın umudu da AK Kadrolarda görev almış bizleriz” dedi.

AK Parti Önceki Dönem Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar “Altı yıldır yönetim kurulunda görev almış arkadaşlarımla beraber layıkıyla sürdürdük. İnşallah bugün bu görevi yeni arkadaşlarımıza devredeceğiz. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu. Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz konuşmasında; “Bizim davamız öyle bir dava ki ahde vefası olan bir davadır. Bir kardeşimiz görevi başka bir kardeşimize devrederken sevinçle mutlulukla devredebiliyor. Bizler konuşmalarımızda görev almış arkadaşlarımıza eski diye hitap etmeyiz bu davranışımız partimizin ahde vefasını gösterir” ifadelerine yer verdi. AK Parti Güneysınır İlçe Başkanı Mehmet Karaman “Elhamdülillah bu Pazar gününde birlik beraberlik bir bütün içerisinde salonu dolduran kardeşlerime teşekkür ediyorum bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerimize sonsuz şükranlarımı iletiyorum” belirti. Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir, “Liderimizin çizdiği bu kutlu yolda yürümeyi herkese nasip etsin inşallah bu dava öyle kutlu bir davadır ki 18 yıldır mazlum coğrafyasının umududur. Bu dava da bizlere görev almayı nasip eden rabbimize şükürler olsun” ifadelerinde bulundu. AK Parti Akören İlçe Başkanı Müzeyyen Çetinkaya; “18 yıldır partimizde görev almış davamıza gönül vermiş tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bir kadın olarak partimizin kadınlara verdiği değeri, önemi AK Parti Davasının Lideri Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tüm insanlığa göstermenin onurunu yaşıyoruz. Bu vesile ile burada bulunan ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de tebrik ediyorum” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.