Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
11-02-2020 16:29:11

73. İL DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından 73. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımları ile Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da telefonla katıldı.

AK Parti Konya İl Başkanlığı 73. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programa telefonla katılarak salondakilere hitap etti.  İl Danışma Meclisinde ilk olarak söz alan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti teşkilatlarının ilk günden bu yana kutlu yürüyüşe aynı heyecan ve aşkla devam ettiğini ifade ederek, “Konya teşkilatları olarak kuruluştan bu güne pek çok değerli kardeşimizin önemli görevler üstlendiği bu büyük ailede yeni bir döneme doğru yürüyoruz” dedi.

“KONYA HER ZAMAN LİDERİNİN YANINDA OLMUŞTUR”

Konya’nın AK Parti hareketinin her zaman en önemli destekçilerinden biri olduğuna değinen Angı,  “Eskinin yeninin olmadığı bu partide kongreler ve seçimlerle bazen nöbet değişikliği yaşandı ama aslolan davaya sadakattir. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yürüyüşümüze hep birlikte devam ediyoruz. Tarihin akışı içindeki bu zorlu dönemde hem milletimiz adına hem de gönül coğrafyamızdaki gelişmelere karşı büyük bir mücadele veren Sayın Cumhurbaşkanımızın her daim yanındayız. İlk günden itibaren Konya, bu davayı sahiplenmiş ve liderinin yanında olmuştur. Her seçimde de bunu göstermiştir. Sorumluluklarımızın ne kadar ağır olduğunun farkındayız. Bize düşen görevlerimizi hakkıyla yerine getirebilmektir. Bir ve beraber olarak hem şehrimize hem de ülkemize hizmet noktasında elimizden gelen gayreti göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

İLÇE KONGRELERİ 22 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

  1. Olağan Kongre süreci ile ilçe kongreleri hakkında da bilgi veren Angı, “Geçtiğimiz aylarda tüm ilçelerimizde delege seçimlerimizi tamamlayıp ilçe kongreleri hazırlıklarımızı tamamladık. Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda da 22 Şubat’ta İlçe Kongrelerimizi Çeltik’ten başlatacağız ve Ramazan ayına kadar 31 ilçemizde kongrelerimizi tamamlamış olacağız. Kongrelerimizi her zaman olduğu gibi şenlik havasında gerçekleştirmek, gücümüze güç katmak, heyecanımızı artırmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına bir fırsat olarak görüyoruz. Her dönem bu görevleri üstlenen arkadaşlarımız oldu. Uzun dönemler görevlerini devam ettiren kardeşlerimiz oldu. İlçe başkanlarımızdan nöbete devam edecekler de var emaneti teslim edecekler de var. İnşallah şehrimize yakışır bir şekilde bu süreci tamamlayacağız. Danışma Meclisi Toplantımız başta şehrimiz olmak üzere, partimize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

KONYA AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından ilk kez İl Danışma Meclisi ile teşkilat mensuplarıyla bir araya geldiklerini aktaran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bu danışma meclisimiz yerel seçimlerden sonraki ilk danışma meclisimiz. O sebeple bir teşekkür ile sözlerime başlamak istiyorum. Konya; Büyükşehirler arasında birinci, Rize’den sonra iller sıralamasında ikinci oldu. Seçim boyunca bu salonda bulunan herkes aday olan bizlerden daha çok çalıştılar. O sebeple tüm belediye başkanlarımız adına salonda bulunan tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bizler de sizlerin ve vatandaşlarımızın gösterdiği teveccühe layık olmak için tüm arkadaşlarımız ile birlikte gece gündüz demeden çalışmalara devam ediyoruz. Konya her zaman AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneklerinden biri olmuştur. Yeni büyükşehir yasası ile birlikte dünyanın en büyük belediye teşkilatı olarak şehrimize hizmet ediyoruz. 42 bin metrekarelik alanda Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerimiz 2 milyon 232 bin vatandaşımıza hizmet üretmek için çalışıyor çaba sarf ediyor. “Benim Şehrim” projesi kapsamında seçim dönemimde vadettiğimiz projeler ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Bir taraftan da Konya tarihinin en büyük yatırımına Konya Metrosu projesine hazırlık yapıyoruz” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sorgun da Konyalının her zaman Recep Tayip Erdoğan’ın arkasında dimdik durduğunu belirterek, Konyalının kimin nerde olduğuna değil, kimin nerede durduğuna baktığını söyledi.

“KONYA BİZİM KALP RİTMİMİZİN AYNI ATTIĞI İLLERDEN”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Konya’nın her zaman AK Partinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durduğunu ifade ederek, “Konya bizim kalp ritmimizin aynı attığı, aynı duyguyu paylaştığımız, medeniyet değerleri ile siyaset yapan AK Parti hareketinin özünü iyi kavramış illerimizdendir. Konya teşkilatımız da tam da bunun gereğini yapan teşkilatlarımızdan bir tanesidir. Bizler biliyoruz ki son dönemlerde yoğunlaşan ancak 18 senedir karşı karşıya kaldığımız saldırılar esasında sadece bir isme Recep Tayyip Erdoğan’a değil onun temsil ettiği inanca, itikata ve milletin aziz ruhunadır. Birileri 18 senedir önce içerdeki vesayet odaklarıyla şimdi de hemen dışımızda oluşturulan bir kuşatmayla bu milletin teslim olmasını istediler. Hamd olsun bugüne kadar başaramadılar. İnanıyoruz ki bundan sonra da başaramayacaklar. AK Parti hareketi 18 sene önce tabelasını astığımız ama iddiası yüzyıllara sair bir siyasi harekettir. Bizler ilhamını tarihten alan bir siyasi hareketiz. AK Parti kadroları en alttan en üste kadar bir hiyerarşiye yaslanarak değil, aynı ideali paylaşarak çoğalmış, büyümüş sadece Türkiye’de değil dünyada umut olmuş bir siyasi harekettir. Ben bu vesileyle kuruluşundan günümüze partimizde görev almış, mücadele vermiş, sandıkları beklemiş, ilçelerde köylerde mücadele etmiş tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizi bir arada tutan ideali, hayali yarınlara taşıyacak bu günün kadrolarına özellikle son yerel seçimlerdeki olağanüstü fedakarlık ve gayretleri için bir kere daha teşekkür ediyor, tebriklerimi iletiyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından program basına kapalı olarak devam etti.

  1. Genişletilmiş İl Danışma Meclisine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Teşkilat Başkan Yardımcıları Halis Dalkılıç ve Murat Baybatur, Koordinatörler; Mehmet Ali Okur, Ekrem Görçeker, Oğuzhan Kaya, Abdullah Doğru, Ayşe Keşir, AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.