AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
07-08-2018 00:00:00

KONYALI BAKANLARDAN İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET

Bir takım inceleme ve ziyaretler için Konya’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir takım inceleme ve açılışlar için geldikleri Konya’da AK Parti Konya İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı’nın karşıladığı iki bakana AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve milletvekilleri eşlik etti.

Konya’nın İç Anadolu’nun çok önemli bir şehri olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Hem Sağlık Bakanlığı hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratlarımız Konya’da yapılacak işler ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çalışıyorlar. Konya’da karar alınıp yapılması gereken işleri tartışıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte artık işleri daha hızlı, daha etkin yapabilmeye yönelik kararlar almak zorundayız. Ülkemizi gelişmiş ilk 10 ekonomi arasına sokmak için hızlı ilerlemek, üretimimizi artırmak, istihdamı artırmak zorundayız. Bunun yanında işsizliği azaltmak zorundayız. Buna ilişkin yapılması gereken ne varsa Sayın Sağlık Bakanımız ile birlikte şehrimiz için memleketimiz için gayret göstereceğiz. Konya İç Anadolu Bölgesi’nde gelişmiş bir şehir. Konya’yı bulunduğu noktadan daha yukarı taşıyabilmenin gayreti içerisindeyiz. İnşallah bu kararları teşkilatımız ile birlikte almaya çalışacağız” dedi.

“ŞEHİR HASTANESİ İLE KONYA SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK”

Konya’yı sağlık turizminde önemli noktaya getirmeyi istediklerini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile birlikte ilk ziyaretimizi doğduğumuz şehir olan Konya’ya yapmış olduk. Sayın Bakanımızın da bahsettiği gibi ekiplerimiz gün boyu ilgili taraflarla görüşerek, sahada birtakım çalışmalar yapıp, bu süreçte neler yapabileceğimizi görmek için burada bulunuyoruz. Konya’nın hem sağlık hem de turizm noktasında çok önemli bir yeri vardır. Bunu sağlık turizmi ile de birleştirerek daha ileri götürebilmenin çalışmalarını yapıyoruz. Konya için çok önemli bir yatırım olan Şehir Hastanesi’nin yapımı devam ediyor. Konya Şehir Hastanemizi 2019 yılının sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Konya Şehir Hastanesi tamamlandığında bölgede çok önemli bir sağlık üssü haline gelecektir. Bunun dışında hem İl Başkanımız hem de Büyükşehir Belediye Başkanımızla sorunları istişare ederek işbirliği ve güç birliği ile birlikte yol alalım istiyoruz” şeklinde konuştu.

Konya’nın yetiştirdiği iki önemli ismi Bakan olarak Konya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde yer almaları başta Konyamız ve ülkemiz adına büyük bir kazançtır. Kendilerinin büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.