Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
17-03-2019 11:17:15

AK PARTİ ‘DEN ESNAF BULUŞMASI PROGRAMI

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından Selçuklu Kongre Merkezi'nde “Esnaf Buluşması” programı düzenlendidi.

Konya Esnaf ve Sanatkar Odaları Başkanları, yöneticileri ve üyeleri, AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından Selçuklu Kongre Merkezi'nde bulunan “Esnaf Buluşması” programında bir araya geldi. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız, Tahir Akyürek, Gülay Samancı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Muharrem Karabacak, Meram Belediye Başkanı Adayı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılıç, AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru, teşkilat mensupları ve çok sayıda esnaf katıldı.

AK Parti Konya İl Başkanlığı ve İnnaf ve Sanatkar Odalarının Yönetici ve Merkezi katlanmış programda programda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Leyla Şahin Usta, Konya'nın esnaf doğası çok zengin şehir merkez ve ahilik , “Halis niyet ve samimiyetle yaptığımız çalışmalarda esnaflarımızın desteklerini bekliyoruz. Ülkemizin yurtiçi ve yurtdışı dışından gelen engellemeleri ve zorlamaları sizlerin birlik beraberliği ve göstereceği dirayetle aşacağımızdan eminiz. Bizi güçlü kılan, bizi üretken hale getiren esnaflarımızdır. O sebeple AK Parti iktidarları hep esnafımızın yanında yer aldı. Eksiklerin, düzeltilmesi gereken noktaların tespitinde bu tür istişare toplantılarının da önemli olduğunun farkındalığınız. Çünkü sahada sorunu yaşayan sizlesiniz. Çözümü üreten de sizler olmalısınız. Sizlerin fiyatlarını önerilerin hayata geçmesi için de bizler dediklerimizi gösterdik. ”Dedi.

“KONYA'DA REKOR KIRMAK İSTİYORUZ”

31 Mart seçimini çok az bir sürenin kaldığını anımsatan Usta, İnşallah Konya'da 31 Mart seçimlerinde güzel bir sonuç alacağız. Hedefimiz ise Konya'yı Türkiye rekor kıran bir şehir haline getirebilmektir. İçinde bulunduğumuzumuzumuz sadece belediye başkanlarımız seçmiyoruz. Sadece belediye başkanlarını seçseydik işimiz çok daha kolaylaştı. Çünkü biz belediye başkanlarımıza ve adaylarımıza güveniyoruz. Kimileri çıkıp proje diye konuşuyor ancak belediyeciliğin b'sini bile bilmiyor. Yapacağı ve anlatacağı projenin kendi yönetimi ve belediye hizmetlerinin dışında olduğu konusunda farkında değilsin, henüz aday olmadıkça çıkıyor, AK Parti ve Cumhur İttifakının zayıflığı yapmak için konuşuyorların görüldü. Bunlara milletimiz pirim vermeyecektir ”şeklinde konuştu.

“SIKINTILARIMIZDAN MİLLETİMİZİN BASİRETLİ DURUŞU İLE ÇIKACAĞIZ”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Esnaflerimizin ülkemiz için ne kadar önemli olduğumuz altını çizen, “Dünün ahileri bugünün esnaf odaları müdürleri olarak, ilçelerimizi temsilen burada bulunuyorsunuz. Ülkenin ve devletin tehdit algıladığı zaman ahilerin de ne tür tür bir anda ortaya koyduğunu tarih boyunca gördük. Bu duruşu bir kez daha bekliyoruz. Şehrimizin ve ilçelerimizin kenteminlerini seçeceğimiz 31 Mart seçeceğimiz artık orada günler kaldı. Dünden bugüne Türkiye'nin kazanımlarını yarına açıklandığı için 31 ilçede Cumhur İttifakı adaylarımıza tam destek vermek için teşkilatlar olarak sahadayız. Biz ülkemizi, kentimizi, ilçelerimizi, mahallelerimizi seviyoruz. 17 yıldır iktidarda olan AK Parti, Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğini nerelere geliyor hep birlikte görüyoruz. Bugün yaşadığımız ekonomik zorluklar da topyekün bir karşılaşmala atlatmakta olduğumuzun farkındasınız. Türkiye yedi düvel ile boğuşuyor. Bu durumdan çıkışımız da milletimizin basiretli duruşu ile olacak inşallah. Önden seçimlerinde yerel seçimlerden daha farklı olarak yeni belediye sistemimizle daha yeni pek çok uygulamanın çok daha süratli bir gün yürüyebilmesi için Cumhurbaşkanımızın elinin güçlü olması gerekiyor. Çabamız da bunun içindir. 31 ilçede Cumhur İttifakı adaylarımıza destek vermeniz Büyükşehir'de yeni rekoru kırmamıza destek vereceğimizi bekliyoruz ”ifadelerini kullandı. Önden seçimlerinde yerel seçimlerden daha farklı olarak yeni belediye sistemimizle daha yeni pek çok uygulamanın çok daha süratli bir gün yürüyebilmesi için Cumhurbaşkanımızın elinin güçlü olması gerekiyor. Çabamız da bunun içindir. 31 ilçede Cumhur İttifakı adaylarımıza destek vermeniz Büyükşehir'de yeni rekoru kırmamıza destek vereceğimizi bekliyoruz ”ifadelerini kullandı. Önden seçimlerinde yerel seçimlerden daha farklı olarak yeni belediye sistemimizle daha yeni pek çok uygulamanın çok daha süratli bir gün yürüyebilmesi için Cumhurbaşkanımızın elinin güçlü olması gerekiyor. Çabamız da bunun içindir. 31 ilçede Cumhur İttifakı adaylarımıza destek vermeniz Büyükşehir'de yeni rekoru kırmamıza destek vereceğimizi bekliyoruz ”ifadelerini kullandı.

“HERKESİN ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUZ”

Ülkemizin geleceği için çok önemli olan 31 Mart seçimlerinde hep birlikte hareket edebilmenin öneminden bahseden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yaklaşık 10 aydır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Bizden önce de Tahir Akyürek başkanım bu görev layıkıyla yürütmüştü. Şimdi de milletvekili olarak ülkemize hizmet ediyor. AK Parti'de hizmet bir yarıştır. Biz de aldığımızdan çıtayı daha fazla bilgi için çabalıyoruz. “Benim Şehrim” sloganıyla herkesin şehrimize sahip çıkması ve güzelliklerini anlatmasını bekliyoruz ”

“ESNAF ODALARI OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Muharrem Karabacak, “84 esnaf odamızla 55 bin aktif esnaf ve sanatkarımızla hiç kimseden bir kimsenin ülkesi ekonomisinin ve dilinin dilini, milletinin, milletinin, herkesin ülkesi onu şehadete hazır olan büyük bir aileyiz. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Başkan adayımız Uğur İbrahim Altay tarafından seçilmiş Benim Şehrim programında esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik projeler de yer aldı. Eski Sanayisi'nin ve Karatay Sanayisi'nin dönüşüm projesidir. Konya Büyükşehir Belediyemiz, 20 TOKİ Başkanlığımız ve odalarımızla birlikte neşter vurmuş olduk. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum ”

Programda Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı adayı Hasan Kılıç ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da birere selamlama konuşması. Protokol konuşmalarının yapıldığı program akşam yemeği ile son buldu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.