Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
01-04-2019 12:54:08

MART’IN SONU AK OLDU

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Söyleyecek tek şey var Mart’ın sonu ak oldu. Her yer bembeyaz. İnşallah ülkemiz 1 Nisan’dan sonra yoluna ak olarak devam edecek” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun ve Selman Özboyacı ile birlikte Karatay Belediye Başkan adayı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı adayı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde oylarını kullandıktan sonra basın açıklamasında bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, 31 Mart Yerel seçimlerinde oyunu, Mehmet Ali Atiker İmam Hatip Ortaokulu’nda kullandı. Oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulunan Usta, “Vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Söyleyecek tek şey var martın sonu ak oldu. Her yer bembeyaz inşallah ülkemiz 1 Nisan’dan sonra yoluna ak olarak devam edecek. Yola devam diyeceğiz inşallah” dedi.

“TÜRKİYE YENİ BİR DÖNEMİN KARARINI VERİYOR”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Meram’da Niyaz Usta İlkokulu’nda oylarını kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu. AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekerek, “Bugün artık Türkiye yeni bir döneme yol almanın kararını veriyor. Değerli hemşerilerimiz bugün bütün ilçelerimizde ve büyükşehirde inşallah partimize büyük bir desteği verip sandıklar açılınca da yeni rekorlarla Konya büyük bir heyecan yaşayacak” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ise, 31 Mart seçimlerinin Türkiye’nin kutlu yürüyüşünde ve ilerleyişinde en güzel dönüm noktalarından biri olacağına değinerek, “Bugüne kadar14 seçimin hepsinde de galip çıkmış kadronun temsilcileri olarak on beşinci seçimden de hiç şüphesiz milletimizin keskin feraseti ile 81 ilimizde, 921 ilçemizde 396 beldemizde inşallah Cumhur İttifakının yerel yönetim kadroları başa gelerek milletimize en iyi hizmeti verecektir” şeklinde konuştu.

“SÖZ DE KARAR DA MİLLETİN”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, vatandaşlık görevini yapmak için oylarını kullandıklarını ifade ederek, “Sükûnet ve suhuletle bir seçim oluyor. Yurdumuzun her tarafında aynı şekilde seçimlerin devam ettiği için hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Çok yoğun bir seçim kampanyası tamamlandı. Şimdi söz de karar da milletin. Her zaman söylediğimiz  ifade ettiğimiz gibi Konyalı hemşerilerimize güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

KARATAY, SELÇUKLU VE MERAM ADAYLARI DA OYLARINI KULLANDI

Konya’nın merkez ilçeleri Karatay, Selçuklu ve Meram Belediye Başkanı adayları da oylarını kullandılar. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bizler söyleyeceklerimizi söyledik. Bugün sözde karar da milletin 31 Mart seçimleri ilçemize ve Konya’mıza hayırlı olsun” dedi. Meram Belediye Başkanı adayı Mustafa Kavuş ise “Bugün millet iradesinin tecelli ettiği bir gün. Yoğun bir kampanya yaşadık. 75 gün boyunca sahalardaydık. Bu koşturmamızın sonucunu da inşallah akşam sandıklardan çıkan sonuçlarla alacağız” şeklinde konuştu. Karatay Belediye Başkanı adayı Hasan Kılca Martın sonu bereket dolu Elhamdülillah diyerek “Bugün ilçemiz Konyamız için çok önemli bir günü birlikte yaşıyoruz. 2024 yılına kadar belediyelerimizi yönetecek yerel yöneticileri seçiyoruz” ifadelerini kullandı.

“DÜNYADA EN FAZLA KATILIMIN OLDUĞU SEÇİMLERİ YAPIYORUZ”

AK Parti Konya MYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun Muhittin Güzelkılıç İmam Hatip Ortaokulu’nda oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada “Milletimizin ne kadar kendi oyuna demokrasiye sahip olduğunu, hakkını hukukunu sandıkta aradığını bir kez daha gördük. Dünya da en fazla katılımlı seçimler ülkemizde olmaktadır. Ben bu seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

KAZANAN TÜRKİYE OLDU
SONRAKİ HABER KAZANAN TÜRKİYE OLDU
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.